Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Vajina Daraltma Nedir ?

Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir. Vajen ameliyatı, yada vajinoplasti olarak da bilinen bu işlem uzman jinekonoji doktoru tarafından uygulanmalıdır. Daha önceleri cerrahi müdahele ile yapılabilen vajina daraltma ameliyatı artık günümüzde lazer teknolojisinin tıpta da yaygın şekilde kullanılmaya başlanmasıyla IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) olarak adlandırılan yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi ile kolayca ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden 15-20 dakikalık bir seansta yapılabilmektedir.

Vajina Daraltmaya Neden İhtiyaç Duyulur ?

Kadın cinsel organında vajina kanalı hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlara yol açabilir. Bu gevşeklik ve genişleme kadının cinsel yaşamında da sorun yaşamasına, özgüvenini kaybetmesine ve cinsel haz eksikliğine sebep olabilir. Böyle bir durumda ruhsal durumu ve cinsel yaşamı olumsuz etkilenen kadınlar bu sorundan kurtulmak için vajina daraltma operasyonuna ihtiyaç duymaktadırlar.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır ?

Alanında uzman jinekolog doktorlarımız tarafından yapılan lazerle vajina daraltma operasyonun da  Er:YAG lazer cihazın özel jinekolojik başlığı vajen kanalı içerisinde atışlar yaparak  vajinan alt duvarında bulunan ve iki taraflı olarak pervis tabınını oluşturan kasların birbirine yakınlaşmasını sağlar. Bu şekilde vajen başlangıcından içeriye doğru 4 cm uzunluğunda ki alan 1-2 cm çapında daraltılarak vajina darlığı istenilen oranda sağlanmış olur.

Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları

Lazerle vajina daraltma, cerrahi müdaheleye göre hasta açısından oldukça konforlu bir yöntemdir. Lazerle yapılan uygulamada her hangi bir şekilde kesi veya dikiş kullanılmadığından iyileşme süreci cerrahi yönteme göre çok daha kısadır, böylece lazer ile vajina daraltma yapılan hasta operasyonun hemen sonrasında günlük hayatına dönebilmekte, iyileşme süreci daha kısa olduğu için de cinsel hayatına da çok daha kısa sürede yeniden başlayabilmektedir. Ayrıca kesi ve dikiş olmadığı için ağrı acı olmamakta, operasyon sonrası bakım, pansuman ilaç kullanımı gerekmemekte, enfeksiyon  v.s gibi riskler bulunmamaktadır. Yine lazerle yapılan operasyonda kesi dikiş olmadığı için operasyon aşamasında genelde anestezi ihtiyacı duyulmamakta, doktor veya hasta tercih ederse hafif bir lokal anestezi yeterli olmaktadır.

Vajina Estetiği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Korkut Arslan

Doktorunuza Danışın

Vajina Estetiği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Burcu K. Arslan

Doktorunuza Danışın

Lazerle Vajina Daraltmada Beklenen Sonuçlar

IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) olarak adlandırılan yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi ile yapılan vajina daraltma işlemi  vajinan alt duvarında bulunan ve iki taraflı olarak pervis tabınını oluşturan kasların birbirine yakınlaşmasını sağlayarak vajenin başlangıcından içeriye doğru 4 cm uzunluğunda ki alan 1-2 cm çapında daraltılır ve vajina darlığı istenilen oranda sağlanmış olur. Operasyon sonrası iyileşme süreci tam olarak tamamlandığında hastanın cinsel hayata yeniden başlamasıyla eşler arasında haz problemleri giderilmiş olacağından eşlerin cinsel hayatlarında bir birine uyumu sağlanmış olur.

Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları

Hekimlerin sağlık hizmetleri hakkında hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan herkese açık şekilde paylaşılması hem tıp etiği açısından uygun olmadığından hem de ilgili yasalar gereği kısıtlandığından internet sitemiz de lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında ücret bilgisi paylaşmamaktayız. Lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında bilgi almak için dilerseniz bize telefonla ulaşabilir, dilerseniz internet sitemiz üzerinden, sms veya whats app mesaj gönderebilir dilerseniz de fiyat bilgisi al butonunu tıklayarak ilgili formu doldurarak bize gönderebilirsiniz, bu şekilde sizinle bire bir iletişime geçilerek lazerle vajina daraltma fiyatları hakkında bilgilendirme yapılabilecektir.

Lazerle Vajina Daraltma Videosu İzle

Lazerle vajina daraltma işlemi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu operasyonun nasıl yapıldığını gösteren videolar araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek lazerle vajina daraltma operasyonu görüntülerinin yer aldığı videolara internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, doktorlarımızın lazerle vajina daraltma ilgili bilgi verdiği ve operasyonun animasyon görüntülerine yer verilen videolar paylaşmaktayız, paylaştığımız anlatım ve animasyon görüntülerin yer aldığı  bu lazerle vajina daraltma videolarını izleyerek ameliyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kürtaj
Kürtaj

Kürtaj işleminin vakum tekniğiyle nasıl yapıldığı, sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında doktorlarımızın bilgi verdiği yazıları ve video anlatımları inceleyerek, kürtaj hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İNCELE

Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi

Bekaret sorununa çözüm olarak kızlık zarı diktirmeyi düşünüyorsanız, sonrasında ilk ilişki ile kanamanın gerçekleşeceği 3 katlı flep tekniği ile yaptığımız kalıcı, geçici ve lazerle yaptığımız kızlık zarı dikimi hakkında daha fazla bilgi alın

İNCELE

HPV - Genital Siğil
HPV - Genital Siğil

Doktorlarımızın HPV ve Genital Siğiller hakkında ki yazılarını okuyabilir, video anlatımları izleyebilir, HPV Virüsünden nasıl korunacağınız ve Genital Siğillerin nasıl tedavi edilebildiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İNCELE

Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat