Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Labioplasti ( Küçük Dudakların Küçültülmesi) Ameliyatı Nedir ?

Labioplasti , kadında labium minus olarak adlandırılan cinsel organ vajina girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital,-cinsel estetik ameliyatlardır.Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri ( bir labiumun diğerine göre daha büyük ve sarkık olması durumu) şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar kadınlarda hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı devam eden genital akıntılara sebep olmaktadır. Genital bölgede sarkık ya da aşırı büyük olan küçük dudakların küçültüldüğü ve düzeltildiği operasyona labioplasti denmektedir ve halk arasında küçük dudakların küçültülmesi veya küçük dudakların ufaltılması olarakta adlandırılır . Labioplasti ameliyatı ile küçük dudaklar genellikle fazlalıkları çıkarılarak küçültülür. Labioplasti ameliyatı yaparlırken başarılı sonuç alınabilmesi açısından küçük dudaklardan ne kadar doku çıkarılacağı ve bunlardan ne kadar kısmının bırakılacağı çok önemlidir. Ameliyat ile küçük dudakların sahip olması istenen form, hastanın vajina yapısı ve dış genital görüntüsü incelenerek ve kendisi ile görüşülerek birlikte karar verilir.

Labioplasti Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur ?

Labioplasti ameliyatına, kadın cinsel organında bulunan küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri ( bir labiumun diğerine göre daha büyük ve sarkık olması durumu) problemleri yüzünden ihtiyaç duyulur. Sarkık olan bu dudaklar kadınlarda hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı devam eden genital  akıntılara sebep olduğundan labioplasti ameliyatı bu şikayetlerden kurtulmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Labioplasti ameliyatı lokal veya genel anestezi altında sonrasında dikiş alma sorunu yaşanmaması için kendiliğinden eriyen dikişler kullanılarak yapılmaktadır. Küçük dudaklarda şekil bozukluğu, sarkma veya asimetri sorunu doktor tarfından vajina yapısı ve dış genital görüntü incelenerek tespit edilir , hastaylada görüşerek ameliyat sonrası bu bölgenin nasıl bir form alacağına karar verilir. Bu aşamadan sonra kesiler yapılarak küçük dudaklarda ki fazlalıklar alınır istenilen form verildikten sonra dikişler yapılır. Doktorlarımız labioplasti ameliyatında kesileri, daha az kanama olmasını, ameliyattan sonra hastanın daha az ağrı ve rahatsızlık hissetmesini, özelliklede iyileşme sürecinin kısalması için jinolojik Er-yag lazerle yapmayı tercik etmetedirler. Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya herhangi bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun da yaşanmaz. Ameliyat sonrası yara iyileşmesi bir haftada tamamlanır, 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Dıştan bakıldığında ameliyat izi fark edilmez. Labioplasti ameliyatından 2 gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ameliyatının başarısı ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamamanız için doktorunuzun tavsiyelerine riayet etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Lazerle Yapılan Labioplasti Ameliyatının Avantajları Nedir ?

Labioplasti ameliyatı esnasında gerekli kesilerin, lazer cihazla yapılması operasyon esnasında daha az kanamaya, operasyon sonrası hissedilen ağrı ve rahatsızlığın minimal düzeyde olmasına sebep olmaktadır. Ayrıca lazerle yapılan kesiler daha kaliteli olduğu için hem hastanın ameliyat sonrası iyileşme süreci kısalır hem de operasyondan beklenen başarı oranı da ciddi oranda arttırılmış olur. Bu sebeplerden dolayı son dönemlerde hem doktorlarımız ve hem de hastalarımız labioplasti ameliyatında lazer cihazın kullanılmasını tercih etmeye başlamıştır.

Vajina Estetiği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Korkut Arslan

Doktorunuza Danışın

Vajina Estetiği Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Burcu K. Arslan

Doktorunuza Danışın

Labioplasti Fiyatları Ne Kadar?

Hekimlerin sağlık hizmetleri hakkında hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan herkese açık şekilde paylaşılması hem tıp etiği açısından uygun olmadığından hem de ilgili yasalar gereği kısıtlandığından internet sitemiz de lazerle labioplasti fiyatları hakkında ücret bilgisi paylaşmamaktayız. Labioplasti fiyatları hakkında bilgi almak için dilerseniz bize telefonla ulaşabilir, dilerseniz internet sitemiz üzerinden, sms veya whats app mesaj gönderebilir dilerseniz de fiyat bilgisi al butonunu tıklayarak ilgili formu doldurarak bize gönderebilirsiniz, bu şekilde sizinle bire bir iletişime geçilerek labioplasti fiyatları hakkında bilgilendirme yapılabilecektir.

Labioplasti Öncesi Sonrası Resimleri

Labioplasti ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu operasyonun sonuçlarını gösteren ameliyattan öncesi ve sonrası resimlerini araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek labioplasti öncesi sonrası resimlerine internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, yabancı kaynaklardan temin ettiğimiz labioplasti ameliyatı öncesi sonrası resimlerini dilerseniz email adresinize göndermekteyiz. Labioplasti öncesi sonrası resimlerinin email adresinize gönderilmesini sağlamak için "Öncesi Sonrası" butonuna tıklayarak, sizden istenen bilgileri girmeniz yeterlidir.

Labioplasti Ameliyatı Videosu İzle

Labioplasti ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu operasyonun nasıl yapıldığını gösteren videolar araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek lazerle labioplasti operasyonu görüntülerinin yer aldığı videolara internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, doktorlarımızın labioplasti ameliyatıyla ilgili bilgi verdiği ve operasyonun animasyon görüntülerine yer verilen videolar paylaşmaktayız, paylaştığımız anlatım ve animasyon görüntülerin yer aldığı  bu labioplasti ameliyatı videolarını izleyerek labioplasti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kürtaj
Kürtaj

Kürtaj işleminin vakum tekniğiyle nasıl yapıldığı, sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında doktorlarımızın bilgi verdiği yazıları ve video anlatımları inceleyerek, kürtaj hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İNCELE

Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi

Bekaret sorununa çözüm olarak kızlık zarı diktirmeyi düşünüyorsanız, sonrasında ilk ilişki ile kanamanın gerçekleşeceği 3 katlı flep tekniği ile yaptığımız kalıcı, geçici ve lazerle yaptığımız kızlık zarı dikimi hakkında daha fazla bilgi alın

İNCELE

HPV - Genital Siğil
HPV - Genital Siğil

Doktorlarımızın HPV ve Genital Siğiller hakkında ki yazılarını okuyabilir, video anlatımları izleyebilir, HPV Virüsünden nasıl korunacağınız ve Genital Siğillerin nasıl tedavi edilebildiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İNCELE

Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat