Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi, flep olarak adlandırılan yöntemle yapılan ve ne zaman ilk cinsel ilişkinin yaşandığının, kaç kez cinsel ilişkiye girildiğinin, kürtaj, düşük veya doğum gibi olayların gerçekleşip gerçekleşmediğinin önemli olamadığı bir estetik cerrahi operasyondur.Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır ve bu doku kullanılarak yeniden kızlık zarı yapılandırıldığı için kalıcı kızlık zarı dikimine, flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi de denilmektedir . Cinsel ilişki ile erkek cinsel organının flep yöntemi ile yeniden yapılandırılan bu bölgeden geçmesi ile dokular yırtılır ve kanama meydana gelir. Bu tarz işlemlerde esas amaç kanamanın ilişki ile gerçekleşmesini sağlamaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Süreci Hakkında

Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ortalama 30 dakika sürmektedir. İşlem genellikle lokal anestezi altında uyuşturularak yapılır ancak bazı durumlarda hastanın isteğine göre genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta evine gidebilir ve ertesi gün normal günlük hayatına devam edebilir. Operasyon sonrası iyileşme sürecinde hasta mutlaka doktorunun önerilerini dikkate almalı ve kendisine anlatılan bakıma riayet etmelidir. Operasyondan beklenen sonucun alınması için cerrahi başarının yanı sıra, hastanın önerileri dikkate alması gerektiği de unutulmamalıdır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılabilir Mi ?

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldığı kişinin partneri tarafından anlaşılamaz, ancak bir kadın doğum uzmanı veya adli tıp uzmanı tarafından muayene olursa anlaşılabilir. İleride muayene esnasında veya doğum esnasında da kızlık zarı dikimi yapıldığı anlaşılamamaktadır. Bu tarz ameliyatlarda eğer vagina da genişleme varsa bu da aynı seansta tamir edilebilmektedir. Bu tamir hem dokuların iyileşme esnasında uyumu hem de kürtaj, sık ilişki veya doğum gibi durumlardan sonra genişleyen vaginanın eski haline dönmesi açısından açısından önemlidir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Hastalarımıza 1 hafta spor, ağırlık kaldırma veya bisiklete binme gibi bacakların açılmasını gerektirecek veya ameliyat alanına direk baskı uygulayabilecek aktivitelerden uzak durmalarını öneriyoruz. 1 hafta sonraki kontrolde iyileşmenin durumuna göre hastalarımızı iyileşmeden sonraki dönem ve kontrolleri hakkında bilgilendiriyoruz. Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin başarıya ulaşması için ameliyat sonrası verilen ilaçların düzenli kullanılması, pansumanların düzenli yapılması ve kontrollere mutlaka düzenli olarak gelinmesi önemli hususlardır. Bu hususlar en az cerrahi işlemin düzgün olarak yapılması kadar önem teşkil etmektedir. Cerrahi sonuç ne kadar iyi olursa olsun ameliyattan sonra oluşacak enfeksiyon ameliyatın başarısını olumsuz yönde etkileyebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Korkut Arslan

Doktorunuza Danışın

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Dr. Burcu K. Arslan

Doktorunuza Danışın
Kalıcı Kızlık Zarı Dikim,Nasıl Yapılır,Sonucu Garanti Mi?,Lazerle Kızlık Zarı Dikimi,Fiyatlar,Video Anlatımlar, Merak Edilen Sorular Yorumlar Cevaplar,İletişim
Kürtaj
Kürtaj

Kürtaj işleminin vakum tekniğiyle nasıl yapıldığı, sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında doktorlarımızın bilgi verdiği yazıları ve video anlatımları inceleyerek, kürtaj hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İNCELE

Genital Estetik
Genital Estetik

Kadın genital bölgesinde işlev, şekil bozuklukları ve vajina kanalında genişleme sorunlarının giderilmesi için gerçekleştirdiğimiz labioplasti (küçük dudaklarının küçültülmesi), vajina daraltma ve vajina beyazlatma operasyonlarımız hakkında daha fazla bilgi alın

İNCELE

HPV - Genital Siğil
HPV - Genital Siğil

Doktorlarımızın HPV ve Genital Siğiller hakkında ki yazılarını okuyabilir, video anlatımları izleyebilir, HPV Virüsünden nasıl korunacağınız ve Genital Siğillerin nasıl tedavi edilebildiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İNCELE

Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat