Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Kürtaj Hakkında Genel Bilgiler

Kürtaj genel anlamda istenmeyen gebeliği sonlandırmak amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir. Kürtaj kelime olarak kazıma anlamına gelmekte, gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir. Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerle vakum tekniğinin kullanılması ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği vakumlu kürtaj olarak adlandırılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj işlemi uzman bir doktor tarafından steril aletlerle , hijyenik bir ortamda vakum yöntemiyle yapıldığı taktirde daha sonraki dönemde hasta açısından bir probleme neden olmayacağı gibi, sonrasında tekrar gebe kalmaya bir engel teşkil etmez.

Devamını Oku »

Kürtaj Yaptırmadan Önce

Dünyada bir çok kadın planlanmayan bir gebelikle karşı karşıya kalmaktadır. Sizde eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysanız yapmanız gerekeni çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Böyle bir durumda önünüzde gebeliğinizi sonlandırmak için kürtaj olarak gebeliğinize son vermeniz veya gebeliği kabul edip ebeveyn olmak şeklinde iki seçenek vardır. Eğer böyle bir durumda sizin tercihiniz kürtajdan yana olacaksa kafanızda bir çok sorunun da olması normaldir. Kürtaj olmak isteyen birinden çokça duyduğumuz soruları aşağıda bulabilirsiniz. Bu yazının kafanızdaki soruların cevaplarını bulmaya yardımcı olacağını umuyoruz. Kürtaj hakkında daha fazla bilgi için dilediğiniz zaman doktorlarımıza danışabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Devamını Oku »

Kürtaj Fiyatları

Diğer tıbbi tedavilerde olduğu gibi doktorların hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan kürtaj fiyatları hakkında bilgi vermeleri tıp etiği açısından uygun değildir. Bu yüzden internet sitemizde tedavi fiyatlarımız hakkında tutar bilgisine yer vermemekteyiz. Kürtaj fiyatları hakkında burada yapabileceğimiz açıklama ancak ücretlerinin gebeliğin haftasına ve tercih edilecek anestezi şekline göre belirlendiği şeklinde olacaktır. Gebeliğin haftası büyüdükçe bebek aldırma fiyatı artmakta ve genel anestezi ile yapılan işlemin ücreti lokal anesteziye göre biraz daha pahalı olmaktadır. Kürtaj fiyatları hakkında net bilgi almak istiyorsanız dilediğiniz zaman bizi arayabilir veya online fiyat al butonuna basarak gelen formu doldurup bize gönderebilirsiniz. Böylece en kısa sürede belirttiğiniz iletişim bilgilerinden size ulaşılarak gebeliğinizin haftasına göre kürtaj fiyatları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Devamını Oku »

Kürtaj Doktorları

Kürtaj olmak için doktor seçimi yaparken şu hususlara dikkat etmeniz gerekir; hekimin hastasıyla yakından ilgili, bilgili, tecrübeli ve hijyen konusunda titiz olması, hastasını dikkatli ve özenli bir şekilde muayene etmesi, kürtajın risklerini ve kürtaj sonrası bakımı, riayet edilmesi gerekenleri mutlaka anlatması beklenir. Hakkımızda sayfasını ziyaret ederek, doktorlarımız Burcu Arslan ve Korkut Arslan’ın özgeçmişlerini inceleyebilir, hasta yorumları sayfamızı ziyaret ederek hastalarımızın hekimlerimiz hakkında görüşlerini inceleyebilirsiniz. Hasta görüşlerini incelediğinizde tüm hastalarımızın doktorlarımızı tavsiye ettiğini, kaliteli sağlık hizmeti aldıklarını beyan ettiklerini göreceksiniz. Eğer sizde kürtaj olmayı düşünüyorsanız, gönül rahatlığıyla ilgili, bilgili, tecrübeli ve hijyen konusunda oldukça titiz doktorlarımızı tercih edebilirsiniz.

Devamını Oku »

Kürtaj ve Yasal Konular

Ülkemizde gebeliklerin sonlandırılması ile ilgili 1983 tarihli Nüfus Planlaması Hakkında Kanun (NPK) ve 2004 tarihli Türk Ceza Kanunu (TCK) ile kürtaj yasal süresi düzenlenmiştir. Bu kanunlara göre isteğe bağlı gebelik sonlandırma da yasal sınır gebeliğin 10. haftasına kadardır. 1983 tarihli Nüfus Planlaması Hakkında Kanuna göre 10. haftaya kadar olan gebeliklerde herhangi bir şart aranmaksızın, doğrudan kürtaja imkan tanınmıştır. Eğer bebekte sakatlık v.s. söz konusu ise veya bebeğin kalp atışları gözlenmiyor ise yaşam sınırı olan 24. haftaya kadar kürtaj olunabilir. 18 yaşından büyük ve bekar bir bayan hamileliğinin 10. haftasına kadar kendi rızasıyla kürtaj olabilir. 18 yaşından küçükler için ebeveynlerin , 18 yaşından büyük evli bayanlar içinse yine gebeliğin 10. haftası geçirilmemek kaydıyla eş rızası zaruridir.

Devamını Oku »

Kürtaj Yapan Hastahaneler

Hayır, kürtaj işlemi sadece hastahanelerde yapılmaz. Kürtaj işlemi, özel muayenehanelerde, kliniklerde ve tıp merkezlerinde de yapılabilmektedir. Kürtaj, özel muayenehane şartlarında rahatça yapılabilen bir tıbbi müdahaledir. Kürtaj vakum yöntemiyle tek kullanımlık aletlerle tecrübeli ve titiz bir jinekolog doktor tarafından muayenehane ortamında yapıldığında yok denecek kadar az risk içerir. Kürtaj işlemi sonrası hasta  kısa bir dinlenme süresi sonrası kolayca günlük hayata geri dönebilmektedir. Hastalarımız bu dinlenme süresini muayenehanelerimiz de özel olarak hazırlanmış dinlenme odalarında geçirilebilmektedir. Bakırköy (Jinekolog Doktor Burcu Arslan) ve Nişantaşı'nda (Jinekolog Doktor Korkut Arslan) yer alan özel muayenehanelerimiz de güvenli ve sağlıklı şartlarda kürtaj olmak isterseniz iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir, uzman jinekolog doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Devamını Oku »

Kürtaj Yapan Yerler

Kürtaj olmaya karar veren hastalarımızın en çok araştırdıkları konuların başında güvenle, sağlıklı bir şekilde İstanbul’da kürtaj yapan yerlerin hangileri olduğu gelmektedir. İstanbul’da hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında bir çok hekim kendi özel muayenehanesinde kürtaj yapmaktadır.Kürtaj, ilgili diğer yazılarda da anlattığımız gibi muayenehane şartlarında rahatça yapılabilen bir tıbbi müdahaledir. Muayenehane şartları haricinde kürtaj işlemi, özel hastanelerde, kliniklerde ve tıp merkezlerinde de yapılmaktadır. Kürtaj olacağınız yere karar verirken, kürtaj operasyonu sırasında veya sonrasında her hangi bir sağlık riskiyle karşılaşmamak için kürtaj işleminin tecrübeli doktorlar tarafından büyük bir titizlikle hijyen koşullarında sağlık riski yaratmayacak şekilde yapıldığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Devamını Oku »

Kürtaj Merkezleri

Kürtaj olmayı düşünen biri bu operasyonu yapabilecek bir kürtaj merkezi arayışına girmektedir. Kürtaj hastane, klinik ve tıp merkezlerinde yapılabildiği gibi rahatlıkla ve güvenli bir şekilde muayenehane şartlarında da yapılabilmektedir. İstanbul’un farklı semtlerinde kürtaj merkezleri bulunmaktadır. Kürtaj olmak isteyen hastalarımıza hizmet verdiğimiz kürtaj merkezlerimiz Nişantaşı  ve Bakırköy semtlerinde yer almaktadır. Nişantaşı muayenehanemizde Jinekolog Operatör Doktor Korkut Arslan, Bakırköy muayenehanemizde Jineklog Operatör Doktor Burcu Kardaş Arslan sizlere steril şartlardaki bir ortamda en modern cihaz ve aletlerle hizmet vermektedir. Kürtaj olacağınız yer konusunda tercih yaparken şu sorulara cevap aramanızı ve değerlendireminizi cevaplarınıza göre yapmanızı tavsiye ederiz ; Kürtaj merkezinde görev yapan doktor veya doktorlar tecrübeli mi, hastalarıyla yakından ilgileniyorlar mı  ?  Kürtaj merkezinin görüntüsü nasıl, hijyenik  ve konforlu görünüyor mu ?  Konumu itibariyle kolay ulaşıma elverişli mi, toplu taşıma güzergahında mı, rahatça ulaşılabilir mi ?

Devamını Oku »

Kürtaj Nasıl Yapılır Video İzle ?

Günümüzde kürtaj, vakum sistemi sayesinde rahim içinin dışarıya tahliye edilmesiyle yapılmaktadır. Sadece 5 dakika süren ve uzman bir hekim tarafından steril şartlarda yapıldığında yok denecek kadar az bir risk taşıyan bu modern kürtaj yöntemi eski yöntemlere nazaran hasta için oldukça konforlu ve sağlık açısından risk yaratmayacak bir yöntemdir. Vakum kürtajın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız aşağıda yer alan animasyon videoyu izleyebilirsiniz.

Devamını Oku »
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat