Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Vajina Estetiği Ameliyatları

Vajina estetiği ameliyatları, kadınlarda cinsel bölgedeki doğuştan veya yaşın ilerlemesiyle sonradan meydana gelen dış görünüm, şekil bozukluğu veya vajen kanalında meydana gelen genişleme sorunlarının giderilmesi için gerçekleştirilen operasyonlardır. Vajina estetiği operasyonları, bu estetik problemleri ortadan kaldırır, böylece kadının özgüveni yerine gelir, cinsel ilişkide sırasında konsantrasyon bozukluğu ve sonuçta cinsel haz da artmış olur. Bütün bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilenilen kıyafetleri giyme özgürlüğünün kazanılması, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda da ayrıca rahatça hareket edilmesi gibi kazanımlarda sağlanır. Vajina estetiği, ameliyat riskleri açısından oldukça güvenli olup, başarı oranı çok yüksek ve neredeyse ameliyat sonucundan memnun kalmayan hasta yok denilecek düzeydedir.

Devamını Oku »

Labioplasti

Labioplasti , kadında labium minus olarak adlandırılan cinsel organ vajina girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital,-cinsel estetik ameliyatlardır.Günümüzde bir çok kadın küçük dudaklardaki sarkma veya asimetri ( bir labiumun diğerine göre daha büyük ve sarkık olması durumu) şikayeti ile doktorlara başvurmaktadır. Sarkık olan bu dudaklar kadınlarda hem genital görüntünün kötü olmasından dolayı cinsel ve kişisel özgüven kaybına hem de enfeksiyon olasılığını arttırmasından dolayı devam eden genital akıntılara sebep olmaktadır. Genital bölgede sarkık ya da aşırı büyük olan küçük dudakların küçültüldüğü ve düzeltildiği operasyona labioplasti denmektedir ve halk arasında küçük dudakların küçültülmesi veya küçük dudakların ufaltılması olarakta adlandırılır . Labioplasti ameliyatı ile küçük dudaklar genellikle fazlalıkları çıkarılarak küçültülür. Labioplasti ameliyatı yaparlırken başarılı sonuç alınabilmesi açısından küçük dudaklardan ne kadar doku çıkarılacağı ve bunlardan ne kadar kısmının bırakılacağı çok önemlidir. Ameliyat ile küçük dudakların sahip olması istenen form, hastanın vajina yapısı ve dış genital görüntüsü incelenerek ve kendisi ile görüşülerek birlikte karar verilir.

Devamını Oku »

Vajina Daraltma

Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle eşler arasında ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Genişleyen vajina kanalı yalnızca erkekte değil, kadında da cinsel tatminsizlik ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında ilişkiden beklenilen hazzın alınması için önemli bir olgu olan vajina darlığını sağlayan operasyona Vajina Daraltma denir. Vajen ameliyatı, yada vajinoplasti olarak da bilinen bu işlem uzman jinekonoji doktoru tarafından uygulanmalıdır. Daha önceleri cerrahi müdahele ile yapılabilen vajina daraltma ameliyatı artık günümüzde lazer teknolojisinin tıpta da yaygın şekilde kullanılmaya başlanmasıyla IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) olarak adlandırılan yeni ve eşsiz non-invaziv Er:YAG lazer teknolojisi ile kolayca ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden 15-20 dakikalık bir seansta yapılabilmektedir.

Devamını Oku »

Lazerle Vajina Beyazlatma

Dış genital alana vulva adı verilmektedir. Vulva zamanla yaşa ve hormonel değişimlere bağlı olarak koyulaşabilir. Kadınların pek çoğu gebelik sırasında değişen hormonel etkenlerden dolayı renk koyulaşmalarından şikayet etmektedir. Gebelik sonrasında da bu bölgedeki kararmalar kalıcı olmaktadır. Özellikle esmer tenlilerde bu durum daha belirgindir. Gebelik haricinde doğum kontrol hapı kullanımları, polikistik over sendromu, hormonel sorunlar, bazı cilt hastalıkları, genital bölge de epilasyon amacı ile uygulanan bazı yöntemlerde de dış genital alanda koyulaşma sebebidir. Anlatılan sebeplerden renk koyulaşması meydana gelen genital bölgede bu sorun günümüzde lazer teknolijisinin yardımıyla oldukça tatmin edici sonuçlar verecek şekilde giderilebilmektedir.

Devamını Oku »

Vajina Dış Dudak Estetiği

Kadın cinsel organına bakıldığında dışardan görülen kısım büyük dudaklar veya dış dudaklar olarak adlandırılır ve bu kısmın şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu, estetik görünüm açısından en göze çarpan faktörlerdir. Dış dudaklarda doğuştan şekil bozuklukları veya sonradan yaşın ilerlemesiyle normal olarak meydana gelen değişikliklerin sebep olduğu estetik sorunlar yaklaşık 30-45 dakika süren vajina estetiği ameliyatı ile giderilebilir. Vajinal estetik operasyonlar, bu estetik problemleri ortadan kaldırır, böylece kadının özgüveni yerine gelir, cinsel ilişkide sırasında konsantrasyon bozukluğu ve sonuçta cinsel haz da artmış olur. Bütün bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilenilen kıyafetleri giyme özgürlüğünün kazanılması, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda da ayrıca rahatca hareket edilmesi gibi kazanımlarda sağlanır. Vajina estetiği, ameliyat riskleri açısından oldukça güvenli olup, başarı oranı çok yüksek ve nerdeyse ameliyat sonucundan memnun kalmayan hasta yok denilecek düzeydedir.

Devamını Oku »

Kliteropeksi

Hepimizin bildiği gibi cinsel uyarılmada Klitoris ve G – Noktası anahtar rolü üstlenmektedir. Klitoris erkekteki penis başının ( glans penis ) eşdeğeridir ve EROJEN dediğimiz cinsel uyarılma esnasında kanlanması artarak hacim olarak büyüyen bir yapıdır. Bazı bayanlarda klitoris üzerinde bulunan deri katlantısı fazla olabilmekte ve bu klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğuna neden olabilmektedir. Bu anatomik ve estetik problemin yanında klitorisin uyarılmasını da azaltarak – engelleyerek orgazm ve cinsel haz alınmasında da problemlere neden olabilmektedir. Bayanlarda aşırı büyük klitoris mayo veya dar elbise, pantolon, tayt vs giyerken görüntü olarak rahatsızlığa neden olmakta ve kişinin sosyal hayatı da bundan olumsuz olarak etkilenmektedir. Bu tarz problem yaşayan bayanlarda kilitoris üzerindeki fazla olan deri kalıntısını estetik cerrahi yöntemlerle çıkartabiliyor ve böylelikle klitorisi ufaltarak hem estetik görünümü düzeltiyor hem de hastanın cinsel ilişkide haz alma , orgazm gibi problemlerin giderilmesini sağlıyoruz.
Cerrahi olarak klitorisi ufaltma ameliyatına CLİTOROPEXY denmektedir ve hem cinsel uyarılma bozukluğu olan bayanlarda hem de estetik görünüm olarak problem oluşturan vakalarda çok iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Kliteropeksi ameliyatı muayene şartlarında yapılabilen cerrahi işlemdir. Genellikle işlem genel anestezi altında yapılabilmekte, gerekirse aynı seansta klitoris ile beraber aşırı büyük olan labium minuslar ( küçük dudaklar ) da labioplasti ameliyatı ile estetik olarak düzeltilebilmektedir. İşlem kızlık zarına zarar vermediği için bakire bayanlara da bu işlem uygulanabilir.

Devamını Oku »
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat