Kapat [contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
Randevu Al

Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

Kızlık zarı dikimi en sık yaptığımız genital bölge ameliyatlarının başında gelmektedir. Esas olarak kızlık zarı dikimi bekaretini kaybetmiş bir bayanın ilk ilişkiye girdiğinde tekrar bakire bir bayanda olduğu gibi kanama meydana gelmesini sağlamak amacıyla yapılan bir ameliyattır. Kızlık zarı dikimi yapılmış olan bir bayanda ilişki ile meydana gelen kanama bakire bir bayanın  ilk ilişkisinde oluşan kanama ile aynıdır. Kanamanın rengi, miktarı ve özelliklerinde farklılık görülmez. Normalde de bakire bir bayanda kızlık zarının ilk yırtılmasıyla meydana gelen kanamanın bir standardı yoktur. Bazı bayanlarda kanama pembemsi, damla şeklinde az miktarda olabileceği gibi bazı bayanlarda aşırı miktarda , kırmızı renkli olabilir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntem olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Bu iki yöntem arasında ki en bariz fark geçici yöntemin kanamanın olmasının beklendiği ilk ilişkinin tarihinden en fazla 7-10 gün önce yapılması gerektiği, kalıcı kızlık zarı dikimin ise kanamanın olması istenen ilk ilişkinin tarihine bağlı kalınmaksızın istenilen zamanda yapılabilmesidir. Her iki yöntem de hijyenik ve steril muayenehane şartlarında lokal anestezi altında hastahane ortamına ihtiyaç duyulmaksızın yapılabilmektedir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilir.Geçici kızlık zarı dikimi ile kızlık zarı evlenmeden 1-2 gün önce yapılan cerrahi olarak tamir edilebilmektedir. Diğer yöntem ise kalıcı yöntem dediğimiz ve flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı onarımıdır. Geçici yöntem evlenmeden 1-2 gün önce yapılır burada amaç kızlık zarının yırtılan yapraklarını bir birine dikerek ilişki ile buradan kanama olmasını sağlamaktır. Kalıcı yöntemle ise vajinanın alt duvarından bir parça kaldırılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Burada yeniden yapılandırılan kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanama meydana gelir. Eğer hasta daha önceden düşük, doğum veya kürtaj olduysa kalıcı yöntem yapılırken aynı esnada daraltma işlemi de yapılabilmektedir.

Devamını Oku »

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi, flep olarak adlandırılan yöntemle yapılan ve ne zaman ilk cinsel ilişkinin yaşandığının, kaç kez cinsel ilişkiye girildiğinin, kürtaj, düşük veya doğum gibi olayların gerçekleşip gerçekleşmediğinin önemli olamadığı bir estetik cerrahi operasyondur.Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır ve bu doku kullanılarak yeniden kızlık zarı yapılandırıldığı için kalıcı kızlık zarı dikimine, flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi de denilmektedir . Cinsel ilişki ile erkek cinsel organının flep yöntemi ile yeniden yapılandırılan bu bölgeden geçmesi ile dokular yırtılır ve kanama meydana gelir. Bu tarz işlemlerde esas amaç kanamanın ilişki ile gerçekleşmesini sağlamaktır.

Devamını Oku »

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikimi vajen içerisinde bekaret zarının yırtılmasından sonra arta kalan dokuların bir araya getirilerek yeniden yapılandırılmasıdır. Bu yöntemde vajen içerisine fark edilmeyen görünmeyen dikişler yapılmaktadır. Bu yöntem ile yapılan kızlık zarı diktirme sonrası hastanın belirlediği zamanda ilişkiye girmesi ile kanaması olmaktadır. Kızlık zarı yenileme bu yöntemle yapılacaksa ortalama olarak belirlenen cinsel ilişki zamanından bir iki gün öncesinden yapılması gerekmektedir. Planlanan ilişki bir kaç günden daha uzun süre sonrasında yaşanacak olursa geçici yöntem ile müdahale edilen bölge iyileşme sürecine gireceği için penisin zorlaması ile kanama meydana gelmeyecektir.

Devamını Oku »

Lazerle Kızlık Zarı Dikimi

Lazer cihazları, teknolojinin de hızla gelişmesiyle, tıp alanında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kullandığımız yeni nesil cihazlar ile artık lazerle kızlık zarı dikimi daha hızlı, daha az komplikasyonlu yapılabilmekte, ameliyat sonrası iyileşme daha hızlı olmakta ve hasta memnuniyeti de buna doğru orantılı olarak artmaktadır. Artık lazerin kullanılmasıyla birlikte geçici kızlık zarı onarımını da vajina daraltma ile birlikte yapabilmekteyiz. Normalde geçici kızlık zarı dikiminde vajinada daraltma, dikiş materyallerinin ( iplerin ) kısa sürede erimemesinden dolayı ilişki esnasında farkedileceğinden, hem de aşırı kanamaya neden olacağından yapılamıyordu. Ancak kullandığımız yeni nesil lazer cihazının yardımıyla 20 dk gibi kısa bir sürede kesi ve dikiş olmadan vajinayı daraltabilmekteyiz. Bu yenilik daraltma işlemi ile aynı seansta geçici kızlık zarı ameliyatının da yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Hekimler sağlık hizmetlerinin ücretleri hakkında hastalarıyla bire bir iletişim kurmadan bilgi aktaramazlar. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında da ilgili yasalar tıp etiği gereği herkese açık şekilde web sitemizde bilgi vermemekteyiz. Kızlık zarı dikimi fiyatlarını merak eden hastalarımız diledikleri zaman bize iletişim bilgilerimizden ve sitemizde yer alan ücretsiz danışın bölümünden ulaşarak sorularını yöneltebilirler. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında tutar bilgisi paylaşmasak ta bu konuda ücretlerin kızlık zarı dikimi işleminin hangi yöntemle yapıldığı, lazer kullanılıp kullanılmadığı ve hastanın tercih edeceği anestezi ( lokal mi yoksa genel anestezi mi ) yöntemi gibi faktörlerin ücretleri etkilediğini söyleyebiliriz. Lazer kullanımı genel anestezi tercihi kızlık zarı dikimi fiyatlarının bir miktar artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca kızlık zarı dikimi ile aynı seansta yapılabilen vajina daraltma işlemi için kızlık zarı dikimi + lazerle vajina daraltma şeklinde kombine iki işlemin ayrı ayrı yapılmasına nazaran daha uygun bir fiyat belirlenmektedir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

Erkek baskısından dolayı daha önce cinsel ilişki yaşamış veya kızlık zarı esnek olan bayanlar bu soruna çözüm olarak kızlık zarı dikimi ameliyatını tercih etmektedirler, çünkü kızlık zarı dikimi ameliyatında daha önce cinsel ilişki yaşanarak kızlık zarı yırtılmışsa veya kızlık zarı esnekse ve ilk ilişkide dahi kanama olmayacaksa kızlık zarının olduğu vajinanın hemen girişinde ki bölge 3 katlı flep tekniği ile doğal dokusundan yeniden yapılandırılarak orjinal, damarlı olağan kızlık zarı dokusunun tekrar yerini alması sağlanır. Böylece ameliyattan sonra ilk cinsel ilişki ne zaman yaşanırsa yaşansın penisin o bölgeyi zorlamasıyla flep tekniği ile yeniden oluşturulan damarlı doku tıpkı ilk kez cinsel ilişki yaşanıyormuş gibi yırtılır ve aynı orjinal kızlık zarı kanaması şeklinde bir kanama meydana gelir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi İçin Doktor Seçimi

Daha öncesinde istemediği bir cinsel ilişkiye zorlanan veya pişman olduğu bir ilişki yaşayan bayanlar, böyle bir durumda evlilik aşamasına geldiklerinde eşlerinin kendilerinin daha önce bir cinsel ilişki yaşadığını kabullenemeyeceklerini, böylece hem eşi hem de eşinin ailesi tarafından piskolojik baskıya uğrayabileceğini, eşini kaybedebileceğini hatta hayatıyla tehdit edilebileceğini düşündükleri için kızlık zarı dikimi ameliyatı olarak bu sorunların ortaya çıkmasını engellemeye çalışmaktadırlar. Bu amaca ulaşmak için yapılan operasyonun sonucunda gerdek gecesi yaşanacak ilk ilişkide mutlaka kanamanın gerçekleşmesi gerekir, yoksa kızlık zarı dikimi ameliyatı olmanın bir anlamı olmaz ve yaşanması muhtemel sorunların önüne geçilemez. Bu yüzden kızlık zarı dikimi için yapılacak doktor tercihi oldukça önemlidir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Yorumları

Kızlık zarı dikimi yaptırmayı düşünenler, bu konuda bilgi sahibi olmak için araştırma yaparken internet mecralarında daha önce kızlık zarı dikimi yaptıran kişilerin tecrübelerini, doktor seçimi konusunda yaptıkları araştırmalarda nasıl bir yol izlediklerini, doktor seçimini nasıl yaptıklarını, hangi doktor hakkında ne tür bilgiler topladıklarını ve tabiki kızlık zarı dikimi sonucunda beklenildiği gibi kanamanın olup olmadığını , kızlık zarlarının dikildiğinin anlaşılıp anlaşılmadığını paylaştıkları yorumlar aramaktadırlar. Bir çok mecrada kızlık zarı dikimi hakkında bu tür yorumlara rastlayabileceğiniz gibi biz de 10 yılı aşkın süredir kızlık zarı dikimi yaptığımız hastalarımızın tecrübelerini, bizim hakkımızda neler düşündüklerini , kızlık zarı dikimi ameliyatı sonucunda yaşadıkları kanamayı ve bizlere olan teşekkürlerini konunun hassasiyetine binayen kimlik bilgileri gizli tutulacak şekilde internet sitemizde paylaşmalarına olanak tanıyoruz. Ayrıca kızlık zarı dikimi hakkında sorulan sorular ve doktorlarımızın verdiği cevapları da arşivleyerek bu konu hakkında araştırma yapanlara faydalı olması için yine kimlik bilgileri gizli kalmak koşuluyla yayınlıyoruz. Sizde internet sitemizde Hasta Görüleri ve Sorun Cevaplayalım bölümlerinde yer alan kızlık zarı dikimi yorumlarını okuyabilir, dilediğiniz sorunuzu yöneltebilir veya istediğiniz zaman telefonla arayarak doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Hakkında Merak Edilenler

Kızlık zarının Latince adı “HYMEN”dir. Hymen Yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen isimdir. Hymen yapısı olarak ortasında bir delik bulunan ve vajina girişinde bulunan labuyomine dediğimiz küçük dudakların yaklaşık 1- 1,5 cm gerisinde bulunan zarsı yapıdır. Bu yapının dış tarafı daha çok deri kıvamında vajinaya bakan iç kısmı ise mukoza kıvamındadır. Ortasında bulunan delik yardımıyla içerde biriken vajinal salgılar ve adet kanı bu delik sayesinde dışarıya tahliye edilir. Kızlık zarı embriyojik dönemde yani anne karnındayken oluşmaya başlamaktadır. Bebek doğduğunda kızlık zarı mevcuttur. Anatomik ve fizyolojik açıdan kızlık zarının bilinen işlevsel bir özelliği yoktur. Kızlık zarı embriyojik dönemden kalan bir deri kıvrıntısıdır. Dış ortamla vajina arasında bir bariyer görevi gördüğü düşünülmektedir. Kızlık zarları mukozal bir yapıdan oluşmaktadır. Kızlık zarı her bayan da tipi değişik olabilir. En sık gördüğümüz tip anüler dediğimiz halka şeklinde olanıdır ki bunun görülme oranı yaklaşık %90 – %95 oranındadır. Diğer sık görülen tipler yarım ay şeklinde olan ksentrik tip kızlık zarı, ortasında bölme olan septalı dediğimiz kızlık zarı, bazılarında içinde bir çok delik bulunan elek tarzındaki kribriform tip kızlık zarıdır. Bir diğer tip ise esasında anemenü olan kızlık zarının ortasında delik bulunmayan tipidir ki buna da imperfore hymen denilmektedir.

Devamını Oku »

Kızlık Zarı Dikimi Video İzle

Kızlık zarı dikimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu ameliyatın nasıl yapıldığını gösteren videolar araştırmaktadırlar. 18 yaşından küçüklerin görebileceği veya yetişkin bir birey de olsa izlediği zaman rahatsız olabileceği kaygısıyla gerçek kızlık zarı dikimi ameliyatı görüntülerinin yer aldığı videolara internet sitemizde yer vermemekteyiz. Bununla birlikte sizlere faydalı olabilmesi açısından, doktorlarımızın kızlık zarı dikimi ile ilgili bilgi verdiği ve ameliyatların animasyon görüntülerine yer verilen videolar paylaşmaktayız, paylaştığımız anlatım ve animasyon görüntülerin yer aldığı aşağıdaki videoları izleyerek ameliyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamını Oku »
Jin. Op. Dr.
Korkut Arslan
Nişantaşı
Jin. Op. Dr.
Burcu K. Arslan
Nişantaşı

YASAL UYARI

Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Gizlilik İlkesi

Doktorlarımıza Çekinmeden Danışabilirsiniz

Dr. Korkut Arslan
Nişantaşı
Dr. Burcu K. Arslan
Bakırköy
Kapat